1200 Beygirlik Mansory Ferrari F12 Berlinetta La Revoluzione Frankfurt’ta Tanıtıldı

Hakan Can 17 Eylül 2013 0

1200 Beygirlik Mansory Ferrari F12 Berlinetta La Revoluzione Frankfurt’ta Tanıtıldı

2013 yılı içerisinde en çok ses getiren otomobil fuarlarından birisi olan frankfurt otomobil fuarının yankıları devam ediyor. Özellikle tuning firmalarının bu yıl ki baskınlığı kesinlikle göz ardı edilemez. Mansory standı bu sene modifiyeli ferrari f12 berlinetta ile en ilgi çekici tuning markaları arasına girdi. Mansory ferrari f12 berlinetta la revoluzione olarak tanıtılan araç, her detayı ile büyülemek için parçaları adeta baştan yapılmış. Geçen sene ülkemizde stock haliyle 2012 istanbul otomobil fuarında karşımıza çıkan ferrari f12 berlinetta‘nın bu sene mansory dokunuşu ile karşımıza çıkması araca olan ilgiyi katladı.

Peki mansory ferrari f12 berlinetta‘yı bu kadar özel kılan nedir?
Alman tuning firması mansory, ülkemizde 600.000 euro olan bu aracın içinden girip dışından çıkmış. O da yetmemiş motorun gücünü bir bugatti veyron kadar güçlendirmiş ve fiyatını da 1.3 milyon euro olarak belirlemiş. Peki neler yapmış? Firma, aracın içinde alcantara kumaş kullanımını zirveye çıkarmış. Böylece lüks ögesini daha üst seviyede tutmuş. Aracın tavanından tabanına kadar yenileme yapan mansory, genel kaplamada karbon fiberi kullanmayı ihmal etmemiş. Aracın koltuklarında ve konsolun olduğu kısımlarda deri kaplamaya da yer veren firma, aracın yeni ismi olan la revoluzione belli alanlara da yerleştirilmiş. İç alandaki değişimden sonra araç hakkında asıl söz ettirecek değişimi dışta yapan mansory firması, tamamen kırmızı karbon fiberden ürettiği dış değişim paketini araca giydirmiş. Bu body kit, mansory ferrari f12 berlinetta la revoluzione için yeni ön tampon, far kaşları, yan etekler, yeni arka tampon, yeni spoyler, yeni egzoz çıkışları ve yeni arka difüzör anlamına geliyor. Dıştaki değişimlerin son noktası ise önde 21 inç, arkada ise 22 inç olarak uygulanan jantlar ve yine önde 255/30, arkada ise 335/25 ebatındaki pirelli sports lastiklerin bu jantlara eşlik etmesi olmuş. Bu jantlar stock f12 berlinetta da 20 inç olarak yer alıyordu.

Mansory ferrari f12 berlinetta la revoluzione motorundaki değişimin detaylarına bakacak olursak 6.3 litrelik V12 motor 740 beygirden 1200 beygir güce kavuşturulmuş. Tork değeri ise 690 nm torktan 890 nm torka ulaşmış. Firma bunu atmosferik motoru çift turbo beslemeli motora dönüştürerek başarmış. Peki bu değişim aracın fabrika verilerine nasıl etki etmiş? Ferrari f12 berlinetta stock motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 3.1 saniyede tamamlarken maksimum 340 km/s hıza ulaşabiliyordu. Fakat mansory firmasının sihirli dokunuşundan sonra aracın 0-100 hızlanması 2.9 saniye’ye gerileyip maksimum hızı 370 km/s hıza ulaşmış. Araç hakkında aktaracaklarımız bu kadar. Şimdi de aracın görsellerine geçelim:

Sende Yorum Bırak »

Live Cams Ten Sex Avenue Theme