2014 Yeni Kasa Kia Soul Detaylanmaya Başladı

Hakan Can 17 Mart 2014 0

2014 Yeni Kasa Kia Soul Detaylanmaya Başladı

Güney koreli otomobil üreticisi kia firması, mpv kompakt sınıftaki temsilcisi kia soul modelinin yeni yüzü detaylanmaya başladı. 2008 yılında üretimine başlanıp, asya ülkelerinde 2009 yılında satışa sunulan ve dünya genelinde satışına 2010 yılında başlanan kia soul modeli yenilendi. Aracın satışına amerika da başlanmasına rağmen dünya genelindeki satışına henüz başlanmadı. 2014 yeni kasa kia soul hakkında edindiğimiz bilgilerin detaylarına geçelim.

Geniş iç hacimli ve altı yüksek otomobil arayanlar için kia firmasının bu sınıftaki temsilcisi kia soul, güncellenen tasarımı ve diğer detayları ile detaylanmaya başladı. 2014 yeni kia soul da daha başarılı tasarıma yer evren güney koreli firma, aracın teknik detaylarında da güncelleme gerçekleştirdi. 2014 kia soul bir önceki modeline göre biraz daha büyüdü. 20 mm uzayan ve 15 mm genişleyen 2014 yeni kia soul da 1.6 litrelik gdi motorun gücü 138 beygirden 130 beygire düşürülmüş. 2.0 litrelik 164 beygir güç üreten diğer gdi motor seçeneği de aynen korunmuş. Fakat ülkemiz için merak edilen detaylar bunlar değil. Bunlar amerika da satışa sunulan atmosferik benzinli motorun detayları. Söz konusu amerika olunca kia firmasının dizel seçeneği bu ülkede sunması beklenmiyordu ve durum öyle de gerçekleşti. Yani 1.6 litrelik 126 beygir güç üreten turbo dizel ünite üzerinde ne gibi değişimler yaşanıp yaşanmadığı henüz belli değil. Şuan net olarak konuşacağımız bilgiler arasında güvenlik özelliklerinden ödün verilmeden yeni kia soul da yer aldığını, 6 ileri manuel ve otomatik şanzımana yer verildiği, led aydınlatmaların daha da ön plana çıkarıldığı, 8 inçlik yeni multimedya ekranı ve benzeri donanım özelliklerinin yer aldığını söyleyebiliriz.

2014 yeni kasa kia soul tasarım olarak değerlendirecek olursak yenilene kia soul, önceki modeline göre daha şık farlara sahip. Bunun aynı sıra ön ızgaranın ön plana çıktığını görüyoruz. Kapı kolunda başlayan yan kısımlardaki değişim rüzgarı, alt tarafa doğru yan çıtalarda iyice belirginleşmiş ve bu değişim rüzgarını arka kısıma aktarmış. Yeni kia soul‘un arka alanında ise led aydınlatmaların şekillendiği arka stop grubu değişimi dikkat çekiyor. Bu değişimi bagaj kapısının tasarımına şekil veriyor ve aracı bir önceki modelinden ayıran siyah detaylar ön plana çıkıyor. Arkadaki bir önemli değişimde arka tamponun yeniden şekillenmesi olmuş. Ayrıca bir önceki modelde yer alan fren lambasının 2014 yeni kia soul modelinde tavan bölümünün ortasına konumlandırıldığını görüyoruz.

Tüm bu detayların sonucunda yeni kia soul‘un önceki modelinin iyileştirilmiş ve yumuşak hatlara sahip olan tasarım detayları ile şekillendirildiğini söyleyebiliriz. Aracın ingiltere satışı 2014 ilkbahar olarak görünüyor. Bu demek oluyor ki ülkemiz satışının da yaz aylarının başlaması gerçekleşebilir. Şimdilik aktaracaklarımız bunlar. Aracın görsellerine geçelim. (18 adet görsel içerik)

Sende Yorum Bırak »