ABT Audi RS5-R

Hakan Can 06 Aralık 2013 1

ABT Audi RS5-R
  • Body Kit
  • Jant Seçimi
  • Performans
  • İç Tasarım
  • Genel Uyum

Abt uzun süren sessizliğini birbirinden yeni çalışmalarla bozmaya devam ediyor. Bu seferde sizlere audi rs5 üzerindeki çalışmasını tanıtacağız. Audi rs5 üzerinde çok daha detaylı modifiye kiti sunan abt tuning, dışta dtm araçlarını aratmayan body kit kullanmış. Sportiflik ruhunu daha üst noktaya taşıma yolunda devam eden firma, iç mekanda da bunu devam ettirmiş ve motor güçlendirmesi ile çalışmasını tamamlamış. İşte detaylar…

Karbon fiber temanın önde olduğu abt audi rs5-r‘ın detaylarına baktığımızda dışta Yeni ön tampon, karbon fiber ön tampon eki,karbon fiber kaplama, karbon fiber ön kaput, karbon fiber yan aynalar ve yan etekler, karbon fiber arka spoyler ve karbon fiber arka difüzör yer alıyor. Egzoz çıkışları yan taraftan verilerek araca bambaşka hava katılmış. Başarılı body kite ER-F kodlu 20 inçlik abt jantlar ve o jantlara da 275/30 ZR20 ebatındaki Continental lastikler eşlik etmiş. Dıştaki bu değişim, audi rs5-r‘ın içine taşınmış. İç mekanda ise alcantara kumaşın kullanımı ön plana çıkıyor. Ön ve orta konsol, tavan döşemesi, hatta direksiyon simidinden kapı yanlarına varana kadar geniş alanda kullanılan alcantara’ya karbon fiber kaplama eşlik etmiş. Ayrıca yeni yarış koltukları, pedal ve paspas seti de iç değişimin detaylarına yer alıyor.

4.2 FSİ V8 motora sahip olan audi rs5‘in stock değerlerini artıracak değişimler yapılmış. Yine chip tuning çalışması ile gerçekleşen bu güçlendirmede 450 beygir ve 430 nm tork değere sahip olan aracın gücü 470 beygir ve 440 nm torka ulaştırılmış. Fabrika verilerinde 0-100 km/s hızlanması 4.5 saniye ve elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hızı 250 km/s hız olan aracın bu güçlendirme sonrasındaki değerleri 4.3 saniye ve 303 km/s hız seviyesine ulaşmış. Sonuç olarak alman firması abt audi rs5-r ile iddialı araç ortaya koymuş. Tabi bunda essen motor show’un etkisi büyük. Fuarda sergilenen otomobil, 2013 yılı sonlarına doğru ortaya çıkan en iyilerinden birisi oldu. Şimdi görsellerine geçelim:

1 YORUM »

  1. CanGuldur 06 Aralık 2013, 17:05 - Yanıtla

    işte araba bu çok mükemmel bir tasarım.

Sende Yorum Bırak »

Live Cams Ten Sex Avenue Theme