Carlex Design ve WrapStyle Ortak Çalışması: Maserati Grandiamond

Hakan Can 27 Eylül 2013 0

Carlex Design ve WrapStyle Ortak Çalışması: Maserati Grandiamond

Polonya merkezli çalışan carlex design ile birleşik arap emirliği merkezli çalışan wrapstyle, maserati granturismo üzerinde ortak çalışma gerçekleştirdi. Aracın dış tasarımı üzerinde yeniliği wrap style gerçekleştirirken iç tasarım ise bu işin uzmanı olan carlex design tarafından gerçekleştirilmiş. İşini en iyi yapan iki firmaya bir araya gelince de ortaya bambaşka maserati çıkmış. Bu süper ikilinin ortak çalışmasının adı maserati grandiamond olmuş.

Çalışmanın detaylarına wrap style firmasının değişimi ile başlayalım. Maserati Granturismo üzerinde mat renk odaklı değişimi ön gören firma aracın genelini mat gri renge çevirmiş. Aracın genel hatlarını oluşturan bu değişimin yanına yine mat renkte bir başka yenilik eklenmiş. Aracın ön ızgarasından başlayıp, ön eteklerde, yan eteklerde, cam çıtalarında ve arka alandaki muhtelif kısımlarda altın sarısı mat kaplamaya yer verilmiş. Bu renk seçimi, araçtaki 20 inçlik jantlara kadar uzanmış ve maserati grandiamond adlı aracın dış görünümünü oluşturmuş. Bu arada araçta pirelli marka lastikler kullanılmış.

İç tasarımda işin uzmanı olan carlex design firmasının değişimine baktığımızda yine ustalığın konuştuğunu görüyoruz. Polonyalı firma, maseratinin içinde gri rengin siyah renk ile harmanlandığı tasarıma imza atmış. Deri ve alcantara kumaşı yine çok başarılı şekilde kullanan firma, deri döşemeyi koltuklarda, ön konsolda, kapı yanlarında, direksiyon simidin de ve orta konsolda kullanmış. Paspaslara kadar el atan firma, alcantara kumaşı tavan döşemesinde, vites topuzunda, koltuk yükseklik ayarlarının olduğu alanda ve bazı muhtelif kısımlarda kullanmış. Daha lüks görünüm elde eden firma, son olarak siyah desenli gri çıtaları aracın kapı yanlarında, ön konsolda ve orta konsolda kullanmış. Aktaracaklarımız bu kadar, şimdi de aracın görsellerine geçelim ve yapılan değişimi görseller üzerinden inceleyelim:

Sende Yorum Bırak »