Carlsson 2013 Yeni Mercedes-Benz S Serisi

Hakan Can 23 Eylül 2013 0

Carlsson 2013 Yeni Mercedes-Benz S Serisi

Patronlar sınıfının en özel araçlarından olan mercedes s serisi yakın zamanda yeni yüzüyle satışa sunulmuştu. Bunun akabinde yeni s serisi tuning çalışmaları da peş peşe gelmeye başladı. Bu çalışmalardan birisine de alman tuning firması carlsson imza attı. Yeni mercedes s 500 ve s 63 amg modelleri üzerinde çalışan carlsson tuning, ortaya başarılı çalışma çıkarmış. Motor güçlendirmesi, aerodinamik dokunuşlar ve iç tasarımda iyileştirme olarak gerçekleşen carlsson 2013 yeni mercedes s serisi çalışmasının detaylarına geçelim:

Carlsson 2013 Yeni Mercedes-Benz S Serisi çalışmasını dışına baktığımızda ön tampon üzerinde değişimin başladığını görüyoruz. Bu değişim yan eteklere oradan da arka tampona doğru uzamış. Yeni arka difüzör ve yeni yeni egzoz çıkışları ile devam eden bu değişim 21 inçlik jantlarla son bulmuş. Araca takılan 5 kollu bu yeni jantlar 19 ve 20 inçlik seçeneklere de sahip olduğunu hatırlatıp iç mekana geçelim. Lüks dokusunu stock haliyle de fazlasıyla gösteren aracın koltuklarını değiştirilmiş. Carlsson imzalı yeni deri koltuklardan sonra kapı yanları ve taban kısımda yenilenmiş. Daha lüks görünüm elde etmek için çalışan firma bizce başarılı olmuş. Ayrıca led aydıntlatmalar, merinos koyunundan yapılmış paspaslar, revox ses sistemi ve wi-fi yerleşimi de araca yapılan ek uygulamalar arasında yer alıyor.

Carlsson yeni mercedes s serisi çalışmasının son noktası olan motor güçlendirmesi, yazımızın başında da belirttiğimiz üzere s 500 ve s63 amg üzerinde gerçekleşmiş. Mercedes s 500 biturbo 455 beygir güçten 610 beygir güce ve 700 nm torktan 900 nm torka yükseltilmiş. Mercedes s63 amg ise 585 beygir güçten 780 beygir güce ve 900 nm torktan 1050 nm torka yükseltilmiş. Carlsson firmasının bu çalışmasını birde görseller üzerinden inceleyelim.

Sende Yorum Bırak »