GAD Motors Mercedes C63 AMG 907 Beygir

Hakan Can 18 Ağustos 2013 0

GAD Motors Mercedes C63 AMG 907 Beygir

Mercedes araçları üzerinde modifikasyon olunca son zamanlarda bundan en fazla yararlanan modeli kesinlikle mercedes c63 amg modeli olmuştur. Birbirinden önemli firmalar c63 amg için kimi zaman 1000 beygire yaklaşan güçlendirme çalışmalarına, kimi zamanda dtm yarışlarından fırlamışcasına hazırlanmış wide body kite sahip c63 amg çalışmalarına imza attı. GAD motors ise bu kervana en iyi mercedes c63 amg tuning çalışmalarına örnek olarak bir araçla katıldı. Daha fazla sportif görünüm ve çok daha fazla gücün temsilcisi olarak gördüğümüz bu aracın detaylarına geçelim.

Gad motors, firmasının c63 amg üzerinde yaptığı çalışmanın detaylarına geçmeden önce mercedes c63 amg teknik özelliklerinden yani stock verilerinden bahsedelim. Aracın kaputunun altında 6.3 litrelik 8 silindirli 457 beygir güç ve 600 nm tork üreten oldukça güçlü motor yer alıyor. Bu motor aracı 0’dan 100 km/s hıza 4.4 saniye de ulaştırırken elektronik olarak sınırlandırılmış hız ise her zamanki gibi 250 km/s seviyesinde takılı kalıyor. Tabi bu veriler gad motors mercedes c63 amg‘yi kesinlikle kapsamıyor. Çünkü bu ismi andığınız anda 12 silindirli yeni 6.3 litrelik motoru ile 907 beygir güç ve 1413 nm tork çekiş gücü üreten motoru da çağırmış oluyorsunuz. Peki 907 beygir gibi oldukça iddialı sayılan bu güç, bu otomobilin performans verilerinde nasıl bir oynamaya neden olmuş. Gad motors mercedes c63 amg performans verilerine baktığımızda oynama değil adeta sıçrama yaşanmış. Zira aracın 0-100 km/s hızlanması sls amg’yi kıskandıracak seviyeye ulaşmış. 3.7 saniye de bu hızlanmayı tamamlayan bu yer uçağı 0-300 km/s hızlanmasını ise 23.5 saniyede tamamlıyor. Motor gücü neredeyse iki katına yükselen otomobilin az önce yakındığımız maksimum hızı da 370 km/s hıza ulaşmış. Hak ettiği maksimum hıza fazlasıyla ulaşan mercedes c63 amg’de görünüm açısından da değişimler yapılmış.

Yeni rengi mat gri olan aracın, yeni ön kaputu, yeni ön tamponu, yan etekleri, yeni arka tamponu, yeni bagaj üstü spoyleri, yeni jantı ile daha çekici görünüme kavuşmuş. Yani araç yeni body kite kavuşturulmuş. Gri renk üzerine kırmızı ve siyah tonlarını farklı şekilde ve farklı alanlarda kullanan firma, mercedes c63 amg üzerinde bir başka alanda başarılı çalışma ortaya koyarak çalışmayı sonlandırmış. Şimdi de görsellerine geçelim:

Sende Yorum Bırak »