GSC Mercedes CLS63 AMG

Hakan Can 24 Temmuz 2013 0

GSC Mercedes CLS63 AMG

Alman tuning firmaları bombalarını birer birer patlatıyor şimdi de GSC tuning firması son çalışması gsc mercedes cls63 amg‘yi tanıttı. Fakat bu çalışma son günlerde yapılan en kapsamlı ve en iddialı çalışma olarak kayıtlara geçti. 2013 mercedes cls63 amg tuning olarak gerçekleştirilen bu çalışmada aracın içi, dışı ve motoru tamamen elden geçmiş. GSC (German Special Customs) firmasının cls63 amg üzerinde ne gibi yenilikler yaptığına vakit kaybetmeden geçelim. Dış kısımda aerodinamik yapıyı önemli derecede etkileyecek body kit çalışmasına yer verilmiş. Yeni ön tampon ve tampon eki, yeni ön kaput, karbon fiber yeni ön ızgara, genişleyen yan çamurluklar, yan etekler, karbon fiber bagaj üstü spoyler, yeni arka tampon ve arka difüzör aracın aerodinamik yapısında değişime etki eden parçalar olmuş. Bunun dışında mat kırmızı kaplamanın yer aldığını, uyum oluşturması için 20 inçlik siyah jantlar ve kırmızı fren kaliperlerini kullandığını görüyoruz. Ayrıca 20 inçlik jantlara önde 255/30/R20, arkada ise 295/25/R20 ebatında continental lastikler ve kw coilover sistemi kullanılmış.

2013 GSC Mercedes CLS63 AMG‘nin içine geçtiğimizde turuncu renge dönük renk tonu ile siyahın uyumu başarılı bir şekilde kullanılmış. Turuncu-siyah kombineli deri döşeme; ön konsolda , koltuklarda, orta konsol da ve arka alanda kullanılmış. Karbon fiber kaplamaya da yer veren firma ön konsolda ve kapı yanlarında kullanmış. Bunun dışında cls63 amg’nin 320 gösteren kadranı 400 km/s ibre ile değiştirilmiş. Firma bu değişimi laf da kalması için yapmamış. Çünkü bu araç 750 beygir güç üretiyor. Son olarak iç alanda gsc tuning imzalı pedal seti ve kapı eşikleri kullanılmış. İç kısımda da önemli değişiklik yapan firma bu çizgiyi motor üzerinde de göstermiş.

5.5 litre V8 çift turbo benzinli stock motoru 557 beygir güç 720 nm tork üreten cls63 amg, performans olarak 0-100 km/s hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlayıp elektronik olarak sınırlandırılmış olarak maksimum 250 km/s hıza çıkıyor. Bunu 1870 kg boş ağırlığı ile başarıyor. Tabi bu veriler gsc’nin eli değmeden önceki değerler olarak yer alıyor. Güçlendirme sonrası az öncede belirttiğimiz üzere aracın beygir gücü 750 beygire ulaşıyor. Tork değeri de çıldırıp 1150 nm tork seviyesini görüyor. Bu güçlü araç asfaltla temas ettiği zaman 0’dan 100 km/s hıza 3.7 saniyede ulaşıyor ve maksimum 350 km/s hıza ulaşıyor. Şuan verdiğimiz değerler birçok süper spor otomobili kıskandıracak hatta korkutacak değerlerdir. Şimdi bu yer uçağının görsellerine geçelim.

Sende Yorum Bırak »

Live Cams Ten Sex Avenue Theme