Mercedes CLA Yeni Serisi Tanıtıldı

Hakan Can 07 Mart 2019 0

Mercedes CLA Yeni Serisi Tanıtıldı

 

Mercedes – Benz CLA’nın yeni serisini 2019 CES Fuarı’nda görücüye çıkardı.

Otodunya.com sitesinin haberine göre dört kapılı coupe tarzını yansıtan Mercedes CLA’nın yeni serisi 2019 CES Fuarı’nda sahneye çıktı. Yeni tarzı ve motor seçenekleriyle otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan Mercedes CLA’nın Türkiye’ye geleceği tarihte de belli oldu.

Üretimine 2013 yılında başlanan Mercedes-Benz  CLA’nın yeni serisi yollara çıkmaya hazırlanıyor. İlk kez Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas kentinde gerçekleştirilen tüketici elektroniği fuarı olan CES 2019 Fuarı’nda sahneye çıkan otomobilde kompakt model olarak dört kapılı coupe tarzı devam ediyor. Yeni CLA’nın boyutlarında bir takım değişiklikler yapılarak CLS’nin küçültülmüş versiyonuna benzetilmiş. CLA’nın yeni serisi birinci nesilden 48 mm daha uzatılmış, 53 mm daha genişletişmiş ve dingil mesafesi ise 30 mm artırılmış.

CLA Yeni serisinde yeni nesi kompakt platformu kullanılarak A ve B serisi ile özdeşleştirilmiş yani kardeş model yapılmış ve kardeş model olduğu iç mekan tasarımında kendini belli ediyor. Çünkü kokpitte renk ve kaplama seçenekleriyle daha sportif bir ortam oluşturulmuş.

Yeni serinin motoru konusunda şu ana kadar yapılan resmi bir açıklama yok. CES 2019 Fuarı’nda görücüye çıkan otomobil CLA 250 kısaltmasıyla 225 HP gücünde ve 2,0 lt’lik 4 silindirli turbo benzin motorla tanıtıldı.  Otomobile 1,3 lt’lik benzinli, 1,5 lt ve 2,0lt’lik dizel motorlarında ekleneceği gelen bilgiler arasında. Mercedes’in Macaristan’daki fabrikasında AMG imzalı CLA 35 ve CLA 45 versiyonları yıl bitmeden üretim bantlarına inecek.

CLA’nın yeni serisinin Türkiye’ye ne zaman geleceği merak edilirken beklenen açıklama geldi. Mercedes – Benz Türk’ten  yapılan açıklamaya göre; Mercedes CLA yılın ikinci yarısından itibaren Türkiye pazarında satışa sunulacak. Otomobilin dizel CLA 180 de ve benzinli CLA 200 versiyonları yılın ikinci yarısından itibaren Türkiye pazarına girerek yollarda görülmeye başlayacak.

Kaynak: https://www.otodunya.com/

Bu yazı sponsorlu bağlantı içerir

Sende Yorum Bırak »

Live Cams Ten Sex Avenue Theme