Peugeot 208 Özellikleri

Hakan Can 26 Ocak 2014 0

Peugeot 208 Özellikleri

Peugeot 208 İç Stil
Peugeot 208 yalnızca dışından değil içerisinde de bir bir sürü mühim ayrıntıya sahip ve bu onu hepten çekici kılıyor. Peugeot 208 in göz müşteri ihtişamı ve ” Yeniden Doğuş” felsefesi iç dizaynda da çizgisini bozmayarak sınıfının en iyi arabası olma yolunda cesur, ihtişamlı ve bir o civarı da özünden güvenilir adımlar atarak kendini kanıtlamayı hedefliyor. Bilhassa sürücünün rahatlıkla çevresini muayene edebilmesine destekçi durumda olan geliştirilmiş kokpiti daha iyi bir iç tasarım sağlıyor.

Peugeot 208 Çevre
Özellikle tertemiz aerodinamiği yardımıyla 0,29Cx sürtünme katsayısıyla sınıfında maksimum değerlerden birine sahip. Geriye dönüştürülebilen polimer materyalleri yardımıyla etrafı korumaya destekçi durumda olan 208 kilometre başına 34 gr daha az Karbondioksit atığı bırakıyor.
Peugeot 208 Güvenlik
208 ABS, EBD, EBA, ESP, DSC benzeri en son fren teknolojilerini barındırarak maksimum güvenliği sözü veriyor. 2012 de yapılmış durumda olan testler neticesinde EuroNcap’tan 5 yıldız almayı başarmış.

Peugeot 208 Mimari
207?ye yönelik 110 kilogram daha hafif durumda olan 208 kokpit genişliğini 5 cm arttırarak daha konforlu bir sürüş keyfi ve daha kaliteli seyahatler sunarken daha tasarruflu olmayı amaç edinmiş.Aracın keskin ve sportif duruşu ön yüzden başlayıp arka tarafa gerçek akan çizgilerle tamamlanmış . Aslan pençesi halinde tasarlanan bumerang şekline benzeyen LED destekli arka far grubu da Otomobilin görünümüne sofistike bir gökyüzü katmış . Otomobilin iç tasarımı da dışı benzeyen çok uyarı cazip . Yeni gösterge oturumunda kullanılan detaylar netlik ve netlik sunuyor . Analog göstergelerin yakınında rahatça okunan dijital ekran ve ışık efektleri zarif bir görünüm sağlıyor . Tamamıyla yeniden yaratılan otomobilin iç aydınlatması ambiyans ayrıntıları barındırıyor . Cam tavanın özel LED aydınlatmaları Otomobilin içerisinde farklı bir gökyüzü oluşturmuş . Küçültülen araç direksiyonu çapı ve göz hizasına yükseltilen gösterge paneli ek olarak huzurlu ve emniyetli sürüş sağlıyor . SMEG dokunmatik mültimedya ekranı , 7 ” rengarenk ekranıyla sezgisel fonksiyonellik sunuyor . Ekranın konumu , sürücünün gözünü yoldan ayırmadan konforlu ve emniyetli şekilde kullanabileceği yerde yer alıyor . Radyo , CD/MP3 , Bluetooth , USB , resimler , sokak bilgisayarı benzeyen ayrıntılara bu ekrandan erişilebiliyor ve muayene edilebiliyor . Otomobilin uzatılmış dingil mesafesi ve daraltılmış yer arkalıkları iç hacimde genişleme yaratmış ve diz mesafesini genişletmiş . Otomobilin aktif ve pasif güvenlik sistemleri de uyarı çekiyor . B segmenti araçlarda Peugeot’nun sokak tutuş başarısı 208’de süspansiyonların yeniden optimize edilmesi ile bir hamle ek olarak öteye götürülüyor . Versiyona yönelik kazançlan ESP ( elektronik stabilite yazılımı ) , ABS , EBD , AFU benzeyen tüm sokak şartlarında şoföre destek eden pekçok sistem yer alıyor . 208’in kabin içerisindeki güvenliği , yeni alüminyum darbe emicilere sahip gövde yapısıyla sağlanıyor . Katlanabilir araç direksiyonu kolonu ve aktif ayak dayama , pasif güvenliği arttıran ancak görünmeyen özellikler . Versiyona yönelik ön , yan ve perde gökyüzü yastıkları standart olarak kazançlan 208’de bununla beraber arka koltuklarda 3 noktalı ISOFIX genç koltuğu bağlantıları yer alıyor .

Peugeot 208 Motor Seçenekleri
Benzinli seçeneklerinde bir.2 litre VTi 82 hp’de 0?dan 100 kilometre’ye 12.2 saniyeye çıkarken 100 kilometre il dışarısında yalnızca 3.9 litre yakıt tüketiyor.
Diğer benzinli otomobil seçeneği olarak bir.6 litre VTi 120 hp – Otomatik karşımıza çıkıyor. 0?dan 100?e 11.9 saniyede çıkarken 100 kilometre’de 4.9 litre yakıt kullanım oranı var.
Dizelli seçeneklerde ise ;

1.4 HDi 68 hp, bir.4 e-HDi Stop&Start 68 hp – Auto5R ve bir.6 e-HDi Stop&Start 92 hp – Auto6R yer alıyor.
1.4 HDi 68 hp 0?dan 100?e 13.5 saniyede çıkarken, 100 kilometre’de yakıt kullanımı 3.4 litre oldu.
1.4 e-HDi sürümü ise 0?dan 100?e 16.2 saniyede çıkarken 3.2 litre yakıt kullanımı dikkati çekiyor.
1.6 e-HDi sürümü 0?dan 100 11.8 saniyede çıkarken 3.5 litre yakıt tüketimiyle 208?ler içinde en başarılısı.

Sende Yorum Bırak »

Live Cams Ten Sex Avenue Theme