Skoda Yeni Yeti

Hakan Can 25 Mart 2014 0

Skoda Yeni Yeti

Skoda aracılığıyla 4 sene önce indirilmeye getirilen ve markanın önce suv modeli meydana gelen Yeti, kapsamlı bir yenilenme sürecinin sonrasında Ülkemiz pazarına da takdim edildi . Yenilenen Yeti modelinin ‘yeti city’ ve ‘yeti outdoor’ olmak üzere 2 çeşitli dizayn seçeneği var.

Yeni yeti, kompakt suv sınıfın en tutumlu modellerinden biri olma iddasında. bir .6 litre TDI motor hem bir manuel, hem bir dsg otomatik şanzıman ile petrol ekonomisi sunmayı hedeflemiş bir .6 litre tdı motor manuel şanzıman ile aşağı yukarı 4.6 litre petrol tüketimine sahipken, dsg şanzıman seçeneği ile 5.0 litre petrol tüketimiyle dizel motor ekonomisini dsg şanzımanın sürüş keyfiyle bütünleştirmiş. Bununla Beraber özel sipariş ile 2.0 litre 170 ps 4×4 seçeneği de gelebiliyor.

Yenilenen skoda yeti, bununla beraber 4 yeni unsura ek olarak kavuşmuş. Ek Olarak evvelki modellerde de kullanılan çift taraflı kullanılabilen bagaj halısı, bagaj içerisinde yer alan ve çıkarılabilen led aydınlatması, şoför koltuğunun altında yer alan eşya gizleme gözü ve kapı içerisinde yer alan atık kutusu var. Otomobil 4223 mm uzunluğa, 1793 mm genişliğe ve 1691 mm yüksekliğe sahip.

Yeti, çeşitli donanımlarını da çıkarmaya aynı ritimde devam etmiş. Şunlar içinde panoramik açılabilen sunroof, çift bölgeli otomatik klima, ısıtmalı ön koltuklar, hız sabitleyici, ısıtmalı ön cam ya da elektrikli ayarlanabilen şoför koltuğu yer ediniyor . İç mekanın fonksiyonelliğini artıran ve üç arka koltuğun da müstakil olarak katlanıp, istenirse de çıkartılabilmesine imkân tanıyan, skoda’nın varioflex arka yer sistemi yenilenen yeti’de de dikkat cazip özellikler olarak öne çıkmış.

Her 2 Otomobilin ön bölümleri, ek olarak yatay hatlarla, yenilen marka logosunu öne çıkaran ızgara tasarımı ve yeniden tasarlanan farlarla şekillendirilmiş. Yeti, octavia ve superb modellerinde de getirilen led teknolojili entegre gündüz farlarına sahip bi-xenon far seçeneğiyle de satın alınıyor. Skoda’nın yeni dizayn diline uyumlu olması tarafından sis farları da dikdörtgen bir formda, ön tamponların aşağı bölümlerine yerleştirilmiş. Bununla beraber arka tasarımda da yeniden yeni skoda dizayn felsefesine yönelik yeniden yorumlanan bagaj kapağı tasarımı dikkat çekiyor. Kavisli hatlarla çek kristal işçiliğine gönderme yapan arka bagaj kapağı tasarımı, led arka far grubu seçeneğiyle bütünleşiyor. 4 yeni tasarımlı alaşım jant ve yeni ilave eden gövde alternatifleri de öbür değinen unsurlar içinde .

Yeti city ve yeti outdoor arasındaki en bariz çeşitlilik, tamponları, yan çıtalar ve kapı eşiklerinde dikkat çekiyor . Yeti city’de tamponlar, kapı eşikleri ve yan çıtalar benzeri plastik bölümler gövde renginde olurken, yeti outdoor’da bu kısımlar siyah renkte bırakılmış. Bununla Beraber outdoor’da yan aynaların dışı gri renkte.

Yenilenen yeti’nin iç mekanı da, yeni üç kollu araç direksiyonu alternatifleri , yeni döşemeler, yer kılıfları ve gösterge oturumunda yer alan yeni şık kaplamalarla eskiyen modele yönelik farklılaşmış. Donanım paketlerine yönelik isteğe ilişkili olarak araç direksiyonu simidinin üstünde krom ve deri ayrıntılar bulunurken , radyo muayene düğmeleri benzeri fonksiyonel ayrıntılar da bulunuyor.

Arka koltuktaki yolculara bir .027 mm diz mesafesi sunan yeti’nin 416 litre meydana gelen bagaj kapasitesi, koltuklar yatırıldığında bir .760 litreye civarı çıkarılabiliyor. Bununla Beraber düşük yükleme eşiği de, bagaj kullanımını kolay duruma getiriyor.

Yeti greenline’de start-stop sistemi, fren enerjisi geriye kazanımı ve düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler standart. Bu özellikler sonucu olarak yeti greenline 119 g/km co2 çıkarma değeri sunuyor. Bununla beraber yeti’de, bir .6 lt tdı motorla beraber 7 ileri dsg otomatik şanzıman seçeneği de bulunacak. Bu motor ve şanzıman ikilisi aşağı yukarı 5,0 litrelik petrol tüketimiyle dikkat çekiyor. Bu motor ve şanzıman kombinasyonu Ülkemiz’nin isteği sonucu skoda mühendisleri aracılığıyla uyarlanmış.

Bunların yanında yeti’nin 2.0 litre 170 hp’lik dizel motor seçeneği ise, çoğalış 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 6 ileri çift kavramalı dsg otomatik şanzıman ile takdim edilecek .

Güncellenen skoda yeti, euroncap’te 5 yıldız almış meydana gelen selefiyle aynı derecede emniyetli . Bununla Beraber tüm versiyonlarda 6 gökyüzü yastığı, esp sistemi standart olarak takdim edilecek . Gökyüzü yastıklarının sayısı istenirse ise dokuza civarı çıkarılabiliyor.

Aracın iç mekanında bariz bir değişiklik olmamak ile beraber ön fikir açısının genişliği a sütununun ergonomisi ve dashboard’ın tasarımı Otomobilin artılarından enteresan meydana gelen kapı kilit butonun el freni hizasında orta olması yeniden vw grupta gördüğümüz park ve geriye optik sistem klasikleşmiş unsurlardan . elbette önce göze çarpan kapsamlı araç direksiyonu tasarımı her ne civarı önce anda kocaman benzeri gözükse de direksiyonun ele oturması. Ve ergonomisi harika . Elbette tüm dik araçlarda meydana geldiği benzeri otomobil dik hızlarda rijit ve katı bir mimari sunuyor. Ve sokak ile rüzgar sesi alabiliyor. Ama motorun devir ve performansıyla vites uyumu oldukça başarılı . Cam tavanının içeriyi birçok ferahlattığı araçta katı süspansiyon ara ara geride oturan yolcuları huzursuz etse de evrensel bağlamda araçla bütünleşmiş ve iyi tasarlanmış.

Sende Yorum Bırak »

Live Cams Ten Sex Avenue Theme