Startech Range Rover Evoque LPG Frankfurt’a Damgasını Vurdu

Hakan Can 16 Eylül 2013 0

Startech Range Rover Evoque LPG Frankfurt’a Damgasını Vurdu

Son günlerde otomobil dünyasında almanların ismini fazlaca duyabilirsiniz. Bunun en önemli sebebi frankfurt fuarı olduğu kadar alman otomobil ve tuning firmaları da oluyor. Özellikle bu sene tuning firmaları üreticilerden daha çok konuşulur oldu. Bu olaya katkı sağlayan firmalardan biriside startech tuning ve üzerinde çalıştığı range rover evoque modeli oldu. Son zamanlardaki en iyi range rover evoque çalışmasına imza atan firma, motor seçenekleri üzerindeki değişimleri daha fazla dikkat çekti.

Startech firması, range rover evoque 2.0 litre 240 beygirlik turbo benzinli motoruna lpg uygulayarak fuarda öne çıkan markalar arasına girdi. Startesch firması lpg range rover evoque modelinde % 50 yakıt tasarrufu ve % 15 daha az emisyon salınımı sağladığını açıkladı. Land rover firması, ülkemizde dizel seçeneğine yer vermese de startesch tuning firmasının uyguladığı lpg kiti, henüz lpg uygulatmayan range rover evoque sahipleri için öncü olacak. Startesch firması range rover evoque dizel modeli sahiplerini de unutmadı ve onlar içinde ecu güncellemesinin yapıldığını belirtti. Bu güncelleme ile 2.2 litrelik turbo dizel 190 beygir ve 420 nm tork üreten motorun 215 beygir güce ve 460 nm torka ulaştırılmış. Bu güçlendirme aracın maksimum hızının 194 km/s hızdan 200 km/s hıza ulaşmasını sağladı. Bu güçlendirme PowerXtra olarak tanıtılan chip ile tak-çalıştır olarak uygulanabiliyor.

Startesch range rover evoque dışındaki değişimin detaylarına baktığımızda son zamanlarda pekte rastlamadığımız boya uygulaması ile karşı karşıyayız. Genel olarak mavi tonda olan aracın rengi, arkada koyu mavi olarak start almış ve öne doğru mavi tonları açılarak en önde beyaza yakın ton tutturulmuş. Renkten sonra araç üzerinde en ilgi çeken detaylardan birisi de yeni body kit oluyor. Yeni ön tampon, yeni yan etekler, tavan üstü spoyler, yeni arka tampon ve arka difüzör body kit detaylarını oluşturuyor. Ayrıca yan hava kanalının olduğu alanda ingiliz bayrağının yer alması da öne çıkan diğer ayrıntılar arasında yer alıyor. Dışta öne çıkan değişimlerden birisi de kare egzoz çıkışları ve beyaz renge boyalı yeni jantlar oluyor. Monostar R olarak tanıtılan bu jantlar 20 inç olduğunu belirtelim ve aracın görsellerine geçelim:

Sende Yorum Bırak »

Live Cams Ten Sex Avenue Theme