Yeni Kasa Subaru WRX Sedan Modeline Merhaba Deyin

Hakan Can 12 Temmuz 2013 0

Yeni Kasa Subaru WRX Sedan Modeline Merhaba Deyin

1992 yılında subaru impreza sedan turbo modeli ile temeli atılan subaru wrx‘in 5. nesli yollara çıkmak için hazırlık yapıyor. Daha önce konsept olarak tanıtılan yeni subaru wrx sedan‘ın şimdi de üretilecek olan modelin görselleri internete sızdırıldı. Yeni kasa subaru wrx sedan‘ı bu görselleri üzerinden yorumlayacak olursak önceki modeline göre ön ızgara daha geniş tutulup far stili iyileştirilmiş. Ön kaputta yer alan hava kanalları genişletilmiş ve ön tamponda daha başarılı çizgilere yer verilmiş. Ön tampondaki değişim sis farlarının da değişimine sebep olmuş ve güncel tasarıma sahip sis farları ortaya çıkmış. Yan tarafa doğru geçtiğimizde yeni wrx sedan’ın daha belirgin sportif hatlara sahip olduğunu görüyoruz. Kapıların alt kısmına doğru genişleyen araç arka çamurluğa kadar uzanıp arka tamponda birleşip aracın arka tasarımını şekillendiriyor.

Arka kısma baktığımızda yeni kasa wrx sedan’ın değişen arka stoplarını görüyoruz. Daha geniş yapıyla hitap etmeyi düşündüğümüz firmanın bu düşüncesi daha büyük stoplarla da tescillenmiş oluyor. Daha sportif çizgilerin yer aldığı arka kısımda arka difüzör ve bagaj üstü spoyler bir önceki nesle göre çok daha başarılı ve iddialı olarak duruyor. Ayrıca önceki nesilde egzoz kısımları daha boşta gibi dururken yeni nesil wrx sedan arka difüzör yapısıyla bu açığı kapatmış.

Yeni kasa subaru wrx sedan teknik özelliklerini merak edenler için net olamamakla birlikte bazı bilgiler verebiliriz. Araçta artık yakıt tüketiminin düşmesi gerektiğini düşünen japon mühendisler 2.5 litrelik motor yerine brz modelinde kullanılan 2.0 litrelik motorun turbo beslemeli olarak yeni wrx modelinde sunmayı planlıyorlar. Araçtan beklenen tahmini performans ise 265 beygir güç ve 343 nm tork.

Sende Yorum Bırak »