Yeni Lamborghini Huracan LP 610-4 Resmen Tanıtıldı

Hakan Can 20 Aralık 2013 0

Yeni Lamborghini Huracan LP 610-4 Resmen Tanıtıldı

İtalyanların efsane spor otomobil markası lamborghini, diğer modellerine göre daha alt sınıfta kalan gallardo’nun tahtını yerinden alacak olan modelini gün itibariyle tanıttı ve basına servis etti. Yeni lamborghini huracan ile süper spor otomobil dünyasında kendini iyice geliştirip daha güçlü otomobil üretmek için çalıştığını ortaya koyan firma, daha yenilikçi tasarım ile huracan modelini şekillendirmiş. Bakalım detaylarda neler yer alıyor?

Lamborghini huracan lp 610-4 olarak tanıtılan otomobilde daha önce de lamborghini huracan tanıtımını yaptığımız yazıdaki bilgilerin hemen hemen aynı değerde olduğunu belirtmiştik. Yani lamborghini huracan teknik özelliklerine baktığımızda 5.2 litre V10 motorun 610 beygir ve 560 nm tork güce sahip olduğunu görüyoruz. Dört tekerden çekiş sistemine sahip olan huracan, geleneği devam ettirdiğini gösteriyor. 7 ileri otomatik şanzımana sahip olan aracın 0-100 km/s hızlanması 3.2 saniye ve maksimum hızı 325 km/s olarak açıklandı. Aerodinamik harikası olan bu otomobilin 0-200 km/s hızlanması ise 9.9 saniye olarak yer alıyor. Lamborghini gallardo ile kıyasladığımızda ilk üretilen gallardo’ya göre motor hacmi aynı olmasına rağmen motor gücü +60 beygir artmış. Tork değeri ise +20 nm tork olarak gerçekleşmiş. Lamborghini huracan‘ı ağırlığı açısından kıyaslayacak olursak 1422 kg olan otomobilin gallardo’ya göre +32 kg artmasına rağmen ortalama yakıt tüketiminin 12.5 litre olduğunu görüyoruz. Yani, yenilenen motor ve şanzımanın katkısı ile gallardo 13.3 litre ortalama yakıt tüketiminin bu otomobilde daha düşük seviyede gerçekleşmiş. Kısaca, son zamanlarda üretilen birçok otomobilin en büyük hedefi olan daha güçlü motor ve daha düşük yakıt tüketiminin lamborghini huracan lp 610-4 modelinde başarıya ulaştığını görüyoruz.

Aracı tasarım açısından inceleyecek olursak son zamanlarda aventador çizgileri ile öne çıkan yeni tasarım dilinin huracan modelinde de yer aldığını görüyoruz. Led aydınlatma teknolojisinin iyice ön plana çıktığı bu otomobilde başarılı dokunuşlar yapılmış. İç tasarıma baktığımızda abisi aventador’un benzeri bir değişim yapılmış. Nappa deri ve alcantara kumaşın kullandığı otomobilde multimedya özellikleri 12.3 inçlik tft ekrana emanet edilmiş. Mart ayında cenevre otomobil fuarında boy gösterecek olan aracın geniş detayları da ortaya çıkacak. Yani lamborghini huracan fiyatı hakkındaki bilgiler bahar ayına doğru netleşecek.

Yeni lamborghini huracan lp 610-4 teknik özellikleri
Motor: 5.2 lt V10 610 beygir 560 nm tork
Performans: 0-100 km/s: 3.2 saniye – Maksimum hız: 325 km/s
Yakıt Tüketimi: Ortalama : 12.5
Boş Ağırlık: 1422 kg


Yeni Lamborghini Huracan LP 610-4 Fotoğrafları

Yeni Lamborghini Huracan LP 610-4 Video

Sende Yorum Bırak »

Live Cams Ten Sex Avenue Theme